daneshmandan
21 اسفند 1401 - 11:23

43 شهر جهان عضو اتحادیه شهرهای جاده ابریشم شدند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: 43 شهر کشورهای مختلف عضو هیأت مؤسس اتحادیه شهرهای جاده ابریشم شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علی‌اصغر شالبافیان در نشست تخصصی گردشگری در برنامه هفتم توسعه که در دانشگاه سمنان برگزار شد، افزود: برگزاری نشست‌های تخصصی فرصت مناسبی برای تدوین موضوعات نیازمند تصویب قانون در حوزه گردشگری در مجلس شورای اسلامی است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: حضور اساتید و دانشجویان در نشست های تخصصی تأثیر فراوانی در وضع قوانین و توسعه گردشگری دارد.

شالبافیان افزود: تقویت زیرساخت‌ها برای توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران امری مهم است.

او گفت: استان سمنان ظرفیت‌های متنوع گردشگری دارد که هریک از این ظرفیت‌ها باید تبدیل به محصولی شود که بتوان گردشگر را جذب کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: برگزاری رویدادی با عنوان مشاهیر استان برای معرفی مشاهیر و تبدیل‌شدن آن به محصولی جدید در معرفی استان و توسعه گردشگری اهمیت دارد.

شالبافیان با اشاره به اینکه 43 شهر کشورهای مختلف عضو هیأت مؤسس اتحادیه شهرهای جاده ابریشم هستند، گفت: عضویت سمنان در این هیئت، فرصت مناسبی برای معرفی استان و جذب گردشگران است.

او افزود: باید از ظرفیت‌های اساتید، دانشجویان و پارک علم و فناوری در تولید محتوا برای معرفی استان استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1088043