daneshmandan
04 دی 1401 - 13:26

برگزاری منظم نماز جماعت در دانشگاه‌ها موجب تبیین علمی دین می‌شود

بوشهر- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برگزاری باشکوه و منظم نماز جماعت در واحدهای دانشگاهی موجب تبیین علمی دین در این فضاها می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سعید کرمی در کارگاه آموزشی ویژه ائمه جماعات دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که تنها راه ضربه زدن به نظام اسلامی هدف گرفتن باور و اعتماد مردم است، لذا در راستای این هدف اقدام به تحریف موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها و بزرگ‌نمایی ضعف‌ها و کاستی‌ها می‌کند.

وی در تشریح موضوع جهاد تبیین به مطالبه مقام معظم رهبری از این نهاد اشاره کرد و گفت: انتظار مقام معظم رهبری این است که ابتدا به تبیین علمی دین در فضای دانشگاه بپردازیم و در وهله بعد برای افرادی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند الگوی عملی و پناهگاه قابل اطمینان باشیم.

حجت‌الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که این مطالبه را می‌تواند برآورده نماید برگزاری باشکوه و منظم نماز جماعت در واحدها است.

وی تصریح کرد: اتفاقات این روزها در سطح کشور، در واقع تلاش مذبوحانه‌ای برای مقابله با چالش گفتمان انقلاب اسلامی بود تا از این مسیر در فضای گفتمانی دنیا علیه کشورمان در سطح بین‌الملل چالش آفرینی کنند که مانند گذشته ناکام ماندند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در این برهه دانشگاه با حضور دانشجویان بیدار و انقلابی، بسیار سریع و قاطع صف خود را از این جریان‌ها جدا کرد.

وی گفت: اکنون ۳ هزار امام جماعت در فضای دانشگاه‌ها داریم که در مجموع ۵ هزار نماز جماعت را اقامه می‌کنند، این یک ظرفیت است و ما این آمادگی را داریم که در گسترش فعالیت‌های مسجدی با کانون‌های مساجد همکاری کنیم و این کانون‌ها را تبدیل کنیم. به یک شبکه در سطح دانشگاه کنیم.

کارگاه آموزشی ویژه ائمه جماعات دانشگاه با موضوع نقش ائمه جماعات در جهاد تبیین با حضور حجت‌الاسلام دکتر سعید کرمی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور و ائمه جماعات واحدهای تابعه دانشگاه در سالن جلسات دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932531